18 травня цього року в місті Києві відбулась Міжнародна виставка собак «Золоті ворота» САСІВ. В рамках виставки проводились змагання з кінологічного фрістайлу, obidiens. Вперше, за підтримки Президента кінологічної спілки України Онищенка Георгія Григоровича спільно з реабілітаційним центром для людей с обмеженими можливостями «Майбутнє», був проведений благодійний захід «Друг в незгоді не покине» та відбулось показове заняття з каністерапії для дітей-учнів спеціальної школи-інтернату №26 м.Києва.
Майстер-клас для дітей провели досвідчені інструктори УДЦ «Лармон» Олена Гончар та керівник гуртка «Юні кінологи» Шепетівського міського ЦЕНТУМ Ольга Беляєва з їх спеціально навченими помічниками коллі Old Golden Gates Rainstorm (Рей) і чорним тер'єром Zvonkaya Kapel iz Ruskolani (Капа).
"Особливі" діти просто неймовірні - таку сонячну енергетику вони додали до атмосфери виставки. Виставка собак відразу справила сильне враження на дітей – величезна кількість відвідувачів, різноманіття собак, гамір, зосереджена і в той же час піднесена атмосфера роботи на рингах. Нервування дітей передавалося і дорослим супроводжуючим, але дійсно вже з перших хвилин спілкування чотирилапих «психологів-терапевтів» із дітьми навіть перед початком заняття був очевидний терапевтичний ефект – діти весело гралися з собаками, розслабились і вже зовсім не зважали на напружену динамічну атмосферу, що панувала на виставці, на велику кількість глядачів і фотокамер.
Діти виконали ряд досить складних навіть для здорових дітей вправ – водили собак по колу, «змійкою», виконували із собаками гімнастичні завдання, віддавали команди і зовсім не хотіли відпускати чотирилапих друзів. До кожної дитини був знайдений особистий підхід як із боку тренерів, так із боку собак. Таке спілкування надало дітям можливість без страху поспілкуватись з великими, сильними, благородними істотами та забути про власні фобії не тільки самим, але й їх батькам. Тому після прощального обнімання і потискання лап фоторепортер зробив фото на пам'ять.
Каністерапія вже показала гарні результати, як допоміжний засіб при реабілітації та соціальній адаптації людей з особливими потребами. Фізичні або психічні вади не виключають можливості участі в кінологічних заходах. За словами кінологів-терапевтів, що займаються новою для України справою, ними рухало бажання показати як за допомогою спілкування собаки та «особливої» дитини відбувається подолання труднощів у взаємодії з навколишнім світом, соціальна реабілітація, розкриття індивідуальності і творчих здібностей.
|