ЦЕНТУМ м.Шепетівка

Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 26
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація про заклад

    

      З метою розширення мережі позашкільних навчальних закладів 1 вересня 1986 року рішенням сесії Шепетівської міської ради народних депутатів була відкрита станція юних натуралістів. Відповідно до рішення ХХІХ сесії міської ради  IV скликання 22 грудня 2005 року заклад перейменовано на Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

     Загальна площа приміщень закладу складає  983,1 м2, а площа території становить 0,92 га.  За час існування закладу створена навчальна і матеріально-технічна  база, визначені форми організації навчально-виховного процесу  відповідно до напряму діяльності.

     Навчальний процес здійснюють 10 педагогічних працівників, усі мають вищу освіту. В закладі організовано роботу 27 гуртків за 25 напрямами, охоплено гуртковою роботою понад 450 учнів навчальних  закладів міста. Обладнано 8 профільних кабінетів за напрямами гурткової роботи: кабінети екології, плетіння з верби, природи і фантазії, кінології, орнітології, акваріумістики, квітникарства, писанкарства.

     

     

         Створено виставкові зали з акваріумістики та орнітології, куточок живої природи, зовнішній вольєр для  утримання декоративних птахів,  обладнано кінологічний майданчик для проведення кінологічних заходів, створено та зареєстровано 2 паспортизовані музеї (музей народних промислів України та музей кімнатних рослин), відповідно до нормативної бази закладена навчально-дослідна земельна ділянка.

   

  

     На базі виставкових залів, профільних кабінетів та музеїв постійно проводяться тематичні та оглядові екскурсії для учнів шкіл міста, району та вихованців дошкільних закладів. За бажанням відвідувачів організовуються майстер-класи з різних напрямів діяльності закладу.

     Керуючись діючим чинним законодавством  України з охорони навколишнього природного середовища, з метою дієвої пропаганди збереження довкілля та формування екологічної свідомості серед учнівської молоді  і населення міста на території закладу створено дендрологічний парк «Шепетівський»,  де розміщується 5 видів Червонокнижних рослин та колекції хвойних та декоративних дерев та кущів (близько 100 видів). У 2013 році  рішенням сесії обласної  ради  дендропарк включено до заповідного фонду області.

На базі закладу діє молодіжна громадська кінологічна організація «Фенікс», члени якої спільно з вихованцями гуртків беруть участь в обласних, всеукраїнських, міжнародних кінологічних виставках, проектах, організовують тематичні семінари-практикуми для населення міста, що сприяє широкому залученню учнівської та студентської молоді до вирішення екологічних проблем. Вихованці закладу є постійними переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних кінологічних виставок, мають колекцію кубків та медалей.

В рамках співпраці з відділом у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Шепетівської міської ради, з метою залучення батьків та членів родин до навчально-виховного процесу і пропаганди екологічних знань, практичної природоохоронної діяльності в закладі діє програма  «Родинний дім».

З метою рівного доступу до позашкільної освіти дітей з обмеженими фізичними можливостями в закладі діє соціальний проект «Аніматерапія – лікування душі та тіла». Протягом декількох років на базі Шепетівського центру реабілітації дітей-інвалідів організована робота гуртків, проводяться  виховні заходи та тематичні кінологічні виступи для вихованців центру.

Досягнення педагогічного колективу закладу:

2011 р.- Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні» (тема «Духовний розвиток молоді та фізичне вдосконалення – як необхідна складова виховання та освіти. Відродження гуртків соціальної допомоги») -  диплом МОН України, Академії педагогічних наук України;

2011 р. - Перший тур відкритого Рейтингу якості  позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» – диплом лауреата відкритого Рейтингу якості  позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників»;

2012 р.  - Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні» (тема «Розвиток навчання і виховання дітей з особливими потребами») - бронзова медаль;

2012 р. - Перший тур відкритого Рейтингу якості  позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» – диплом «Флагман позашкільної освіти України», ніка «Золота когорта позашкільників»;

2013 р.  - Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні» (тема «Розвиток навчання і виховання дітей з особливими потребами») - диплом МОН України, Академії педагогічних наук України;

2013 р. – Сертифікат за впровадження педагогічного досвіду з теми «Формування еколого-етичної компетентності вихованців позашкільного навчального закладу засобами етології і біоетики»;

2013 р. – Всеукраїнський конкурс соціально-педагогічних виховних систем позашекільних навчальних закладів – І місце;

2013 р. – колектив закладу занесено до міської Дошки Пошани за вагомий внесок в суспільно-культурне життя міста.

2013 р. - Перший тур відкритого Рейтингу якості  позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» – Диплом «Флагман позашкільної освіти України».

2014 р. - Перший тур відкритого Рейтингу якості  позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» - диплом лауреата відкритого Рейтингу якості  позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників».

Адреса закладу: вул. Ватутіна, 59, м. Шепетівка, 30400, тел. (03840) 4-79-38, е-mail: zhentum@yandex.ua