ЦЕНТУМ м.Шепетівка

Меню сайту
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дендрологічний парк "Шепетівський"

           Керуючись  чинним законодавством  України з охорони навколишнього природного середовища та з метою дієвої пропаганди збереження довкілля та формування екологічної свідомості учнівської молоді  на території Шепетівського міського центру еколого–натуралістичної творчості учнівської молоді створено дендрологічний парк «Шепетівський», колекція якого нараховує  близько ста видів рослин. У 2013 році дендропарк офіційно зареєстровано і внесено до природно-заповідного фонду Хмельницької області.

            На території дендропарку зростають рослини, занесені до Червоної книги України: цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, скополія карніолійська, а також рослини, що потребують охорони на регіональному рівні в Хмельницькій області та занесені до обласної «Червоної книги»: анемона лісова, плющ звичайний, проліска дволиста, конвалія травнева, ялівець звичайний, барвінок малий.

            Також  в дендрологічному парку зібрані  малопоширені для регіону рослини: лаванда колоскова, горіх манчжурський, лимонник китайський, магонія падуболиста, дерен білий, дерен відприсковий, бруслина крилата, падуб Мезерва, калина гордовина, ялівець китайський, ялівець козацький   та інші. Унікальною для регіону є колекція верби, яка налічує 12 видів: верба пурпурова, верба прутовидна, верба тритичинкова, верба п’ятитичинкова, верба бузулукська, верба уральська, верба конопляна,  верба лавролиста, верба козяча, верба вавилонська,  краснотал, верба Матсудана.

Дендрологічний парк Шепетівського міського ЦЕНТУМ виконує ряд  важливих функцій:

По – перше, є базою еколого – просвітницької роботи. Адже здійснення екологічного виховання і природоохоронної освіти, так як і збереження генофондів, еталонів природних екосистем–одне із основних завдань природно–заповідних об’єктів. Визначені головні завдання еколого–просвітницької роботи :

  • інформування учнівської молоді та населення міста про реальну екологічну обстановку в регіоні;
  • роз’яснення значення природоохоронних територій та об’єктів для збереження генофонду рослинного світу;
  • формування доброзичливого ставлення населення до заповідної справи
  • виготовлення листівок та буклетів на природоохоронну тематику і розповсюдження у навчальних закладах міста.

   В  дендропарку проводяться тематичні та оглядові  екскурсії для учнів навчальних закладів Шепетівки  та району, а також  для гостей міста. Метою таких екскурсій є знайомство з різноманітністю природного світу, рідкісними та зникаючими видами рослин України і Хмельниччини зокрема, вивчення сортового різноманіття декоративних дерев і кущів та правилами їх композиції.

     По – друге, ряд практичних занять гуртків закладу організовуються саме на території дендропарку «Шепетівський». Зокрема, проводиться вивчення видового складу декоративних дерев і кущів, особливостей вирощування та догляду за деревними рослинами, вирощування садивного матеріалу (самшит, сосна, ялівці тощо), проведення трудових десантів з озеленення території закладу. Це сприяє набуттю навичок організації і проведення практичних заходів зі  створення дендрологічних колекцій, планування території для посадки зелених насаджень та догляду за дендрологічними  колекціями.

      На колекційній ділянці верби здійснюється заготівля робочого матеріалу для  гуртків «Плетіння з верби», «Юні майстри народних ремесел».

     По – третє, дендропарк є полігоном  для науково – дослідницька робота вихованців закладу та учнів шкіл міста. Науково-дослідницька робота проводиться з а такими напрямами:

  • розроблення критеріїв наукової, екологічної, рекреаційної і соціальної оцінки територій природно–заповідного фонду;
  • розробка наукових основ охорони навколишнього природного середовища;
  • поглиблення наукових основ збереження і розведення в штучних умовах рідкісних видів рослин з метою їх подальшої реінтородукції та введення в культуру;
  • організація та проведення всеукраїнських, обласних і міських природоохоронних конкурсів, акцій.

По – четверте, розвиток рекреаційної діяльності, створення сприятливих екологічних умов:

  • очищення повітря, абсорбування забрудників;
  • відпочинок серед природи, спостереження за об’єктами природи збагачують і прикрашають життя людини, знімають стрес, підвищують ефективність у роботі навчанні;

оздоровлення (на території дендропарку зростає ряд хвойних та ефіроолійних рослин, що сприятливо діють на здоров’я людини).